Představujeme zářijové knižní novinky

V září? Hudebka se zvukovými knížkami a přírodopis s krásně pomalým, až lenochodím průvodcem.

Taky máte září za měsíc plný vzrušení, očekávání a začátků? Dospělí závidí školákům – nemusí vítat nový rok v šedém lednu, ale v tom nejbarevnějším měsíci. Babí léto začíná a září v sobě spojuje to nejkrásnější ze všech ročních období. K dokonalosti chybí jen dobrá kniha. Vlastně nechybí, v naší zářijové nabídce je jich dost.

Radosti podzimu znal už Antonio Vivaldi. Jeho houslové koncerty najdete ve zvukové knížce Čtvero ročních dob. Celostránkové ilustrace s poetickými popisky, doplněné úryvky skladeb, vám představí změny přírody během roku a dětem umožní seznámení s hudební klasikou. Stejně jako novinka Louskáček podle slavného Čajkovského baletu. Nebo do třetice kniha Orchestr zvířátek hraje Mozarta, kde vám slavného skladatele představí roztomilé hudební těleso ze samých chlupáčů.

1

I na předškolní děti čekají v září nové zážitky. Například ve dvojici leporel Odkryj příběh: Na farmě a Pod mořem budou pomáhat farmáři Edovi najít zaběhlou ovečku a s potápěčkou Ladou se vydají vstříc hlubinám a pokladům. Pohyblivé ilustrace doprovází jednoduché verše. Najdou hrdinové, co hledají?

3

Dospělí čtenáři si přijdou na své v knize Ve vlaku: 30 výletů po Evropě trochu jinak. Tento pomalejší způsob cestování je zase v oblibě – a to je dobře! Přináší autentické zážitky, tempo tak akorát na poznávání krajů a lidí. Kniha je moderní průvodce, který vám prozradí, čím evropská města momentálně žijí. Vedle nezbytných itinerářů a ubytování vám doporučí i hudbu a četbu z daných lokalit. Ve vlaku na to budete mít čas.

6063

Co fascinuje začínající i odrostlejší objevitele? Vlajky! Jejich historie je plná velkých příběhů. Vyznat se v barvách, tvarech a prvcích, to je hotová věda (pst, říká se jí vexilogie). Kniha o vlajkách je do ní ideálním úvodem a skvělou pomůckou při zeměpisu. Totéž můžeme říct o titulu Planeta Země: Přehled zeměpisu (nejen) pro školáky. Poznejte naši planetu – malý zázrak vesmíru a zatím ten nejlepší svět, který obýváme J

2

Pokud vás všechno to zářijové chvění unaví, můžete zpomalit s knihami, jejichž název k tomu vybízí. Zpomal a podívej se navazuje na úspěšnou Zpomal a pozoruj a přináší dalších 40 divů přírody, které oceníte, pokud se na ně zasoustředíte a vychutnáte si je v jejich pomalosti. Tyto knížky učí už i dětské čtenáře všímavosti a vnímání přítomného okamžiku.

4

Vyhlížíme pomalu i třetí díl Zpomal… a dobrou noc, který vyjde v říjnu.

488761356054

Měsíc září je jako paní učitelka, jíž novinky od Svojtky bezvadně zapadají do osnov.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení