Pro ty, co vědí, že nejhezčí dárek je kniha

Z nabídky veškerých knih na našem e-shopu jsme pro vás provedli VÁNOČNÍ VÝBĚR – toto jsou naše knižní tipy na Vánoce 2022. Knížek v něm najdete víc než dost, jsou pro různé věkové kategorie a své favority mezi nimi najdou čtenáři s nejrůznějšími zájmy. Abyste se mezi našimi vánočními tipy lépe orientovali, jako průvodce vám poslouží tento článek.

S přáním pokojného adventu jej věnujeme všem, kdo vědí, že nejhezčí dárek je kniha :)

 

Pro milovníky klasických pohádek

Není nic pohodovějšího než se mezi svátky sesednout s nejbližšími u pohádkového příběhu. I když už jsme klasické pohádky viděli nebo četli stokrát, o Vánocích si je rádi dopřejeme znovu. My, dospělí, můžeme v pohádkách objevovat doposud skryté významy, anebo si jen vychutnat ten pocit něčeho příjemně známého. A také můžeme s dětmi sdílet radost z příběhů, které ještě neznají.

Mezi naše knižní stálice patří na Vánoce Louskáček. Najdete ho u nás jak v tradiční podobě, tak jako zvukové leporelo, nebo i jako knížku s hracím strojkem. V obou zvukových variantách se vaším domovem rozezní melodie z Čajkovského baletu – neodmyslitelně spjaté s Vánocemi. Louskáčkovi jsme se podrobněji věnovali loni před Vánoci v článku Jak to bylo s Louskáčkem?.

Louskáčka stejně jako Popelku najdete v našich vánočních tipech také jako leporelo s dekorativními výřezy Nakoukni do pohádky. Dále mezi pohádkami nechybí POP-UPy Sněhová královna a Červená Karkulka.

 

Pro ty, co svět prozkoumávají prstíky

Ani na ty úplně nejmenší čtenáře Ježíšek nezapomíná. Na čtenáře „ochutnávače“ a „otlapkávače“, kteří ještě potřebují při četbě pomoc tatínka a maminky. V těchto knihách si rozhýbou prstíky, a procvičí tak jemnou motoriku:

 

Pro budoucí Lary Croft a Indiany Jonese

Odrostlejší děti už pod stromečkem nehledají pohádky, ale dobrodružství. Co si budeme povídat… nejen děti. I dospěláci, stále mladí srdcem, se s chutí ponoří do objevování ztracených pokladů a řešení záhad takřka detektivních!

Naší velkou novinkou a vánočním hitem je Tutanchamon, poklad mezi prostorovými POP-UP knihami. Letošní 100leté výročí významného archeologického objevu si zaslouží pořádně oslavit. Odvážíte se sejmout faraonovi zlatou masku? Knihu můžete důkladně prozkoumat v tomto článku.

  • V knize s okénky a hádankami Expres po stopách objevů vyřešíte záhadu a prozkoumáte historii dopravních prostředků.
  • V její knižní sestřičce Plavba za objevy zase přijdete na kloub dějinám různých způsobů komunikace. Obě jsou ve vánoční nabídce za skvělou cenu 99 Kč!

 

Pro fanoušky společného čtení v postýlce

Tyto sbírky příběhů jsou jako kouzelné měšce: vždycky z nich vytáhnete další pohádku na dobrou noc!

 

Pro malé vědce a vědkyně

Tušíte už, že zvídavost a touha zkoumat věci do hloubky a přicházet jim na kloub dostane jednou vaše dítě daleko? Podpořte jejich zápal – dodejte jim to správné palivo v podobě knihy, která jim rozšíří obzory.

Jak zvířata myslí a co cítí je spolu s Tajnými znameními přírody ideální pro malé přírodovědkyně. Budoucí fyziky zaujme pro změnu Nej… VODA v pohybu a Věda není nuda. A jestli vám vaše ratolesti doma neustále svítí baterkou do krku a obvazují neviditelná zranění (a vy už si děláte naděje na studium medicíny), nesáhnete vedle s výběrem titulu První kniha o mém těle :)

 

Pro poetické duše

Máte naopak doma dítě zaměřené umělecky? Či snad dokonce básníka či básnířku? Toto jsou dvě knihy ve verších (a jedna poetická beletrie), které naplno rozproudí jejich kreativitu a smysl pro krásu:

 

Pro ty, co v příštím roce vyrážejí na cesty

Láska k cestování a k poznávání cizích krajů se v člověku může probudit v každém věku. Vánoce a oslavy Nového roku jsou časem, kdy rádi spřádáme plány do budoucna. Pokud mezi vaše sny patří i ty cestovatelské, nenechte vaší pozornosti ujít knížky od Lonely Planet, které vás inspirují k těm nejkrásnějším dovoleným a zážitkům z cest.

BONUS: Jen tak pro zábavu

Pokud jen hledáte netradiční a vtipný dárek třeba pro strýčka, švagra nebo bratrance, co rád nosí módní plnovous, pobavte to leporelem s mnoha druhy vousů Šťastné a vousaté hipsterské Vánoce!

Ani tento článek není schopný obsáhnout všechny kategorie a podkategorie knižních titulů z vánoční nabídky nakladatelství Svojtka & Co. Zároveň trochu doufáme, že už víte, že u nás najdete spoustu encyklopedií s okénky, leporel s pohyblivými prvky nebo zvukových knížek pro děti. A tak jsme vám chtěli dát vědět spíš o jiných knížkách, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Přejeme vám, abyste si ani letos nenechali sháněním vánočních dárků narušit vaši vnitřní pohodu. I my máme jedno neskromné přání – abyste i v příštím roce zůstali tak báječnými čtenáři a fanoušky našeho nakladatelství, jako už jste :)